Ставангер отворио Тиб сезону у Норвешкој

После САД и Србије, нова сезона Тројке из блока почела је и у Норвешкој. 29. априла у Ставангеру је одржан по други пут, хуманитарни турнир у шутирању тројки и баскету 3х3! Спортско-хуманитарни пројекат Хуманитарне организације Срби за Србе је постао најмасовније окупљање Срба и њихових пријатеља у овом делу Норвешке. Ову тврдњу оправдава податак да је на такмичењу учествовало 76 шутера и 12 екипа, а прикупљено је 17.130 норвешких круна за породицу Лујанов!

Хуманост, спорт и забава универзални су језик са којим је Тројка из блока освојила цео свет. Са нама се играју и Норвежани и све друге нације: апсолутно сви су добродошли на турнир. Посебно нам је драго што имамо подршку наших вредних студената, али и свих генерација. Најмлађи такмичар на турниру је била Сара Чизмовић, која је рођена пре само 10 месеци! Ставангер је град у којем не живи пуно наших људи, али сви до једног имају велико срце!

Шутирали смо тројке и играли баскет цео дан, али сваки учесник је и победник: освајамо боље сутра за породицу Лујанов! Победници турнира у шутирању тројки поносно ће понети титулу најпрецизнијих тројкаша. По други пут је то потврдио исти шампион Ставангера, а треће место освојио је момак који је дошао чак из Осла да подржи овај турнир!

ШАМПИОНИ:
  1. Зоран Грујић
  2. Ненад Стојановић
  3. Владимир Марић

Нови-стари шампион Ставангера

Победник турнира у баскету је био интернационални тим универзитета у Ставангеру предвођен нашим земљаком Милошем Херцегом. Другу позицију је заузео тим Николаса Даскија из Тексаса (САД), док је бронзану медаљу освојио тим Кингс, предвођен Милошем Милосављевићем.